Створення нашого віртуального музею зумовлено кількома факторами. Найголовніший з них – осмислення одного із найтрагічніших досвідів людства ХХ століття – геноциду ромів. Крім того, важливо майбутнім поколінням пам’ятати про трагічні сторінки історії, аби такі прояви нелюдського поводження ніколи не повторилися.

 У нашому віртуальному музеї Ви можете ознайомитися із:

  • Чотирма тематичними відео-експозиціями: 1) «Становище ромів в Закарпатській області між двома світовими війнами»; 2) «Життя ромської громади напередодні трагедії - Пораймосу»; 3) «Пораймос на Закарпатті під час Другої світової війни»; 4) «Пам'ять та визнання Пораймосу на Закарпатті».

 

  • 15 Інтерв’ю-розповідей очевидців Пораймосу та їх нащадків в Закарпатті («Рефлексії минулого»).

 

  • Аудіо-гідами про життя ромів та трагедію Пораймосу у містах Закарпаття.

 

  • Документами із фондів Закарпатського обласного архіву, фотографіями та історичними працями про Пораймос.

Ознайомлення із відео-експозиціями, відео-інтерв’ю очевидців та їх нащадків, документами та аудіо-гідами дозволить Вам дізнатися про історію, культуру та становище ромів до Другої світової війни, про утиски та обмеження прав ромів, що мали всі ознаки геноциду, а також про визнання Пораймосу трагедією не тільки для ромів, але і всього людства.

Адреса: https://porajmos.com.ua/ 

Віртуальний музей створено за підтримки Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ)/ Developped with the support provided by the Foundation “Remembrance, Responsibility and Future”.

Ця публікація не відображає офіційну позицію і думки Фонду EVZ. Автор(и) несуть відповідальність за зміст. This publication does not represent an expression of opinion by the Foundation EVZ. The author(s) bear(s) responsibility for the content.

НАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації