Наша команда працює над підтримкою найвразливіших категорій населення зокрема рома та ВПО, які найбільше постраждали в умовах повномасштабного вторгнення.

Протягом квітня-грудня 2023 року ми провели 24 Арт-терапевтичні майстерки задля покращення психоемоційного стану дітей, потерпілих від війни. Всі заходи були проведені на засадах соціальної інклюзії (залучалися на один захід - роми, ВПО та діти з приймаючої громади), заходи були проведені у різних громадах Закарпаття - Ужгороді, Сваляві, Тячеві та Іршаві, загалом в них взяли участь 481 дитини.

Покращити свій психоемоційний стан діти, постраждалі від війни, зокрема роми та ВПО змогли і у таборі "VIDNOVA", проведено опитування батьків 30 учасників та учасниць табору, з яких 13 (34 %), належало до представників національної меншини, а 17 були ВПО (66%) показало, що за результатами табору незадоволених дітей нема, емоційно-психологічний стан покращився у 96% учасників табору, нові знання та навички отримало 87,5% учасників та учасниць табору.  Опитування учасників та учасниць табору показало, що 93,4% охоплених дітей задоволені участю у таборі, нові знання та навички отримало 86,6 % учасників та учасниць табору, емоційно-психологічний стан дуже та добре покращився у 83,4%, частково покращився у 10%, що загалом дозволяє зробити висновок про ефективність табору та відчутний вплив на учасників та учасниць. 

Гарантування сталості системних змін у громаді стало можливим через системні заходи та винесення Ужгородським міським головаю Розпорядження від 16 литопада 2023 року, яким було затверджено  “План заходів із виконання  Стратегії сприяння реалізації прав  і можливостей осіб, які належать до  ромської національної меншини,  в українському суспільстві  у місті Ужгороді на 2024-2026 роки” - https://rada-uzhgorod.gov.ua/rada_docs/show/№758- vid-16112023-pro-plan-zakhodiv-shchodo-vykonannia-stratehiispryiannia-realizatsii-prav-i-mozhlyvostei-osib-iaki-nalezhat-doromskoi-natsionalnoi-menshyny-v-ukrainskomu-suspilstvi-u-mistiuzhhorod-na-2024-2026-roky

Вказаний акт містить 19 чітких заходів для покращення життя ромів та ВППО-ромів в Ужгородській громаді.

Цей проєкт створено ГО "КАПЛ "ВЕСТЕД" завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах  фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine. Зміст цієї статті не обов’язково відображає погляди Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.

Всю інформацію про критерії, допустимі витрати та вимоги до заявників можна знайти на https://www.facebook.com/UASupportCSO  

 

НАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації