Юля проживає в Україні більше 10 років, її сину Артуру вже 6 років, але свідоцтва про народження він ніколи не мав. Справа в тому, що Юля не має місця реєстрації (прописки) і документи на реєстрацію народження не приймав жодний РАЦС. Ситуація доволі дивна: дитина народилась в Україні, але держава Україна в особі її реєстраційних органів не поспішала реєструвати народження дитини.
З метою вирішення цього питання юристами Проєкту сина Артура було поставлено на облік до лікаря, служба у справах дітей склала акт про постійне місце проживання, чим підтвердила, що мама Юля і її син Артур дійсно проживають саме в місті Ужгород, витребувано довідку з пологового будинку і подано всі ці документи в РАЦС від імені мами.
РАЦС вивчав документи 80 днів. Це максимальний термін перевірки документів. Зазвичай перевірка проводиться протягом двох-трьох тижнів.
Нарешті, у віці 6 років Артур вперше юридично оформив своє народження і мама змогла укласти договір з сімейним лікарем на сина.
 
Проєкт «Справедливість для ромів в Україні» виконується Європейським Центром Прав Ромів (Брюссель, Бельгія) та ГО КАПЛ «Вестед» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні і має на меті надання правової допомоги ромській громаді в трьох областях України.

НАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації