Ми продовжуємо правові консультації, супровід і кейс-менеджмент для уразливих категрій наслененя, зокрема ВПО та ромам. На разі вдалося допомогти у виготовленні вперше паспотів,свідоцтв про народження ромам, у тому числі ВПО. 

Загалом було надано допомогу у виготовленні документів 50 ромам, з яких 34 роми із Закарпаття та 16 ромів, які є ВПО та наразі проживають на Закарпатті. Щодо документів, які юрист допоміг виготовити, то у 11 випадках це були паспорти, а у 39 випадках свідоцтва про народження. Особливо важливим є оформлення свідоцтва про народження для дітей, оскільки без нього вони не мають доступу ні до медичних, ні до освітніх послуг, а у майбутньому не можуть виготовити паспорт. Доволі часто для оформлення свідоцтва потрібно було здійснювати адвокатські запити і навіть проводити експертизи.

 Проблемою стало і виготовлення паспортів для осіб понад 18 років. Оскільки процедура передбачає залучення свідків, збір доказів про життя, а також встановлення особи. Особливо складно це зробити для ромів-ВПО, які після повномасштабної війни втратили домівки, майно і не маючи свідоцтв про народження та паспортів, вони не можуть набути офіційно статусу ВПО та не можуть отримувати соціальну та іншу допомогу від держави. Для такої категорії осіб ще важче встановити особу, оскільки не можливо отримати документи із непідконтрольної Україні території чи із зони активних бойових дій.  

 Допомога була надана за підтримки Європейського центру прав ромів.

 

НАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації