Серія із дванадцяти консультаційних сесій відбулася на Закарпатті у місцях компактного проживання ВПО для переселенців-ромів.

На зустрічах роми мали змогу дізнатися про особливості правового статусу внутрішньо переміщених осіб, їх права та обов'язки, про підстави обмеження прав людини в умовах воєнного стану, про соціальних захист ВПО, про зміни у трудвому законодавстві під час війни, порядок звільнення з ініціативи працівника та роботодавця, а також переведення працівника під час воєнного стану, режим робочого часу та відпустки під час воєнного стану, як стати на облік у Центр зайнятості та що таке підходяща робота, порядок компенсації за втрачене майно, порядок відновлення втрачених документів, виготовлення документів вперше тощо. 

Важливо, що кожен учасник сесії мав змогу задати юристам питання і вирішити свою правову проблему, після консультаційних сесій юристи також надавали ромам правовий супровід.

Діяльність проводиться в рамках проекту «Справедливість для ромів в Україні», який виконується Європейським центром прав ромів спільно з ГО КАПЛ Вестед за фінансової підтримки Європейського Союзу.

НАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації