Відповідь:

Кожен працівник за порушення будь-якого права має можливість звернутися за захистом до комісії по трудовим спорам та до суду.

Відповідь:

Комісія по трудовим спорам, створюється на тих підприємствах і установах, де чисельність працівників не менше 15 осіб.

Відповідь:

У разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах працівник чи роботодавець можуть оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення їм виписки з протоколу засідання комісії чи його копії. Пропуск вказаного строку не є підставою відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропуску поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті.

Відповідь:

Якщо комісії по трудовим спорам у Вас на роботі нема, Ви можете  одразу звертатися до суду.

Відповідь:

Строк звернення до суду за захистом прав працівників становить три місяці з дня, коли особа дізналися про порушення права.

Відповідь:

Якщо Вас незаконно звільнили, то строк звернення до суду становить один місяць з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення.

Відповідь:

З позовом про порушення законодавства про оплату праці можна звернутися до суду без обмеження будь-яким строком.

Відповідь:

У разі затримки роботодавцем виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.

Задати питанняНАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації