Відповідь:

Так, щоб жінка могла поєднувати роботу та материнство, законодавством передбачено для жінок додаткові гарантії. Насамперед, заборонено:

  • залучати жінок до роботи у нічний час (крім випадків позмінної роботи через характер роботи);
  • заборонено залучати до роботи вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років у нічний, надурочний час, у вихідні дні та направляти у відрядження.
  • заборонено відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з причин, пов’язаних із вагітністю або наявністю дітей;
  • заборонено встановлювати випробувальний термін при прийнятті на роботу вагітним жінкам, а також одиноким матерям.

Відповідь:

За законодавством України заборонено залучати жінок до роботи у нічний час (крім випадків позмінної роботи через характер роботи).

Відповідь:

За законодавством України заборонено:

- встановлювати випробувальний термін при прийнятті на роботу вагітних жінок;

- залучати до роботи вагітних жінок у нічний, надурочний час, у вихідні дні та направляти у відрядження;

- відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з причин, пов’язаних із вагітністю або наявністю дітей.

Відповідь:

Вагітним жінкам на підставі лікарняного надають оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 днів до пологів і 56 днів після пологів. У разі народження двох або більше дітей, а також у разі ускладнених пологів відпустка після пологів становить 70 днів.

Відповідь:

Жінки які мають дитину з інвалідністю або двох і більше дітей до 15 років, мають право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 днів, не рахуючи вихідних.

Відповідь:

Не можна звільнити з роботи вагітних жінок та жінок з дітьми до трьох років, окрім випадків, коли вони цього бажають або повної ліквідації підприємства (установи, організації).

Задати питанняНАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації