Відповідь:

Так, щоб жінка могла поєднувати роботу та материнство, законодавством передбачено для жінок додаткові гарантії. Насамперед, заборонено:

  • залучати жінок до роботи у нічний час (крім випадків позмінної роботи через характер роботи);
  • заборонено залучати до роботи вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років у нічний, надурочний час, у вихідні дні та направляти у відрядження.
  • заборонено відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з причин, пов’язаних із вагітністю або наявністю дітей;
  • заборонено встановлювати випробувальний термін при прийнятті на роботу вагітним жінкам, а також одиноким матерям.

Відповідь:

За законодавством України заборонено залучати жінок до роботи у нічний час (крім випадків позмінної роботи через характер роботи).

Відповідь:

За законодавством України заборонено:

- встановлювати випробувальний термін при прийнятті на роботу вагітних жінок;

- залучати до роботи вагітних жінок у нічний, надурочний час, у вихідні дні та направляти у відрядження;

- відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з причин, пов’язаних із вагітністю або наявністю дітей.

Відповідь:

Вагітним жінкам на підставі лікарняного надають оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 днів до пологів і 56 днів після пологів. У разі народження двох або більше дітей, а також у разі ускладнених пологів відпустка після пологів становить 70 днів.

Відповідь:

Жінки які мають дитину з інвалідністю або двох і більше дітей до 15 років, мають право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 днів, не рахуючи вихідних.

Відповідь:

Не можна звільнити з роботи вагітних жінок та жінок з дітьми до трьох років, окрім випадків, коли вони цього бажають або повної ліквідації підприємства (установи, організації).

Задати питання



НАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації