Відповідь:

У кожної людини є право на працю. Проте тільки, якщо Вас офіційно оформили на роботу у Вас є такі гарантії:

-      Вчасне отримання заробітної плати двічі на місяць (аванс та заробітна плата).

-      Отримання заробітної плати на рівні не нижче мінімального розміру. Мінімальна заробітна плата постійно зростає. Зараз вона становить 6000 грн., а з першого грудня 2021 року буде 6500 грн.

-      Право на безпечні умови праці та на відпустку.

-      Право на оплату лікарняного та інші права.

Крім того, офіційне працевлаштування передбачає, що роботодавець сплачує за Вас внески на соціальне та пенсійне страхування. Тому офіційна робота гарантує соціальний захист та гідну пенсію.

Відповідь:

Для офіційного працевлаштування потрібно подати заяву, трудову книжку та паспорт. Можуть також просити додаткові документи – про освіту, військовий квиток тощо. Реєстрація місця проживання (так звана прописка) для прийняття на роботу не вимагається.

Відповідь:

Якщо Вас офіційно працевлаштували, то з Вами укладають трудовий договір, дають ознайомитися із наказом про прийняття на роботу. Крім того, роботодавець робить відповідний запис до трудової книжки.

Відповідь:

Трудова книжка – це основний документ про трудову діяльність працівника, який підтверджує страж роботи, а також дає змогу роботодавцю при прийнятті на роботу мати уяву про досвід роботи працівника. трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють понад п’ять днів.

Відповідь:

Трудовий договір – це письмова угода між працівником та роботодавцем, в якій визначено всі основні права та обов’язки сторін.

 • Відповідь:

  Трудовий договір може бути різних видів:

  • безстроковий (тобто, укладений на невизначений строк);
  • строковий (укладений на певний строк, наприклад місяць, рік, два),
  • трудовий договір, що укладається на час виконання певної роботи.

  Крім того, особливим видом трудового договору є контракт, який укладається тільки тоді, коли це дозволено законом і на чіткий строк.

Відповідь:

У трудовому договорі обов’язково зазначається яку роботу, буде виконувати працівник, розмір заробітної плати. Крім того, у трудовому договорі містяться права та обов’язки як працівника, так і роботодавця, а також відповідальність за порушення умов договору.

Задати питанняНАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації