Відповідь:

Під час війни непоодинокі випадки втрати паспортів та інших документів. Коли ви перебуваєте вже на безпечній території України, насамперед зверніться до найближчого відділку поліції. Після цього слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг чи територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби (ДМС).

Відповідь:

У разі обміну замість втраченого чи пошкодженого паспорта сплачується держмито у розмірі 34 грн. (два неоподаткованих мінімуми доходів громадян).

Відповідь:

Для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого заявник подає такі документи:

 • заяву встановленого МВС зразка про втрату або викрадення паспорта;
 • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України);
 • посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);
 • рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);
 • документ, що посвідчує особу законного представника/ уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи;
 • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати;
 • документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів);
 • одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, або яка перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби);
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі строк дії якого закінчився (для особи, яка постійно проживає за кордоном, або яка постійно проживала за кордоном та повернулася на постійне проживання в Україну);
 • заява про зняття з консульського обліку (для особи, яка досягла 14-річного віку, постійно проживала за кордоном та повернулася на постійне проживання в Україну).

У разі втрати/викрадення паспорта, оформленого територіальним підрозділом ДМС, МВС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, заявник додатково подає всі наявні документи, у тому числі документи, що містять фотозображення особи, які дають змогу ідентифікувати таку особу.

Відповідь:

Документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України є:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 • водійське посвідчення (що разом зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу діятимуть на території України навіть після закінчення їх терміну).

У відповідності до Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, для ідентифікації на території України громадяни, у яких втрачені або знищені документи, можуть використовувати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного застосунку “Дія”. Тобто, всі паспорти, що відображаються у мобільному застосунку “Дія”, вважаються дійсними.

Відповідь:

На період дії воєнного стану в Україні для посвідчення особи, підтвердження громадянства України ви можете пред’являти документ, термін дії якого закінчився або до якого своєчасно не вклеєна фотокартка.

Відповідь:

У випадку втрати чи пошкодження свідоцтва про народження – органи ДРАЦС видають Вам повторно документ на підставі вашого звернення.

Відповідь:

Повторна видача свідоцтв здійснюється незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника.

Відповідь:

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.

Відповідь:

Громадянам, які звернулися до відділу ДРАЦС особисто, повторні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану видаються того самого дня при пред'явленні ними паспорта або паспортного документа.

Відповідь:

Свідоцтва можуть також повторно видаватись представнику особи, яка має право на їх повторне отримання, у разі документального підтвердження його повноважень.

Відповідь:

Відновлене свідоцтво має таку ж юридичну силу, як і втрачений документ.

Відповідь:

Для отримання свідоцтва та інших документів, громадяни можуть звернутися до відділів ДРАЦС через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»: http://dracs.minjust.gov.ua/.

Задати питанняНАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації