Не зважаючи на повномасштабну війну в Україні з 24 лютого, нам вдалося не тільки завершити віртуальний музей, але й 17-19 червня організувати літню школу «Пораймос на Закарпатті та пам'ять про нього».
На літній школі молодь, яка представляє жителів Закарпаття, внутрішньо переміщених осіб, а також ромська молодь змогли більше дізнатися про становище ромів в Закарпатській області між двома світовими війнами, життя ромської громади напередодні Пораймосу, про сам Пораймос на Закарпатті, а також пам'ять про нього. Виявилася тематика дуже актуальною, і на жаль історія повторюється, учасники з числа-ВПО розовідали про свій досвід життя в умовах бойових дій, як вони були змушені покинути власні домівки і їхати на Закарпаття у переповнених вагонах.
Літня школа відбувалася із інтерактивними правами, переглядом відео-матеріалів, у тому числі відео-інтерв’ю очевидців та їх нащадків. Окрема увага була також приділена актуалізації подій Пораймосу та сучасно війни в Україні. З’ясуванню причин антиромських проявів у сучасному українському суспільстві, а також як їм протидіяти.
Захід організовано в рамках проєкту «Віртуальна візуалізація Параїмосу на Закарпатті» КАПЛ «Вестед» за підтримки Фонду EVZ (Фонд «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє»).
Підготовлено за підтримки Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ)/ Developped with the support provided by the Foundation “Remembrance, Responsibility and Future”
Ця публікація не відображає офіційну позицію і думки Фонду EVZ. Автор(и) несуть відповідальність за зміст. This publication does not represent an expression of opinion by the Foundation EVZ. The author(s) bear(s) responsibility for the cont

НАШІ ПАРТНЕРИ

 

Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації