вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Звіти

Громадська приймальня

В межах цього напряму було підтриману роботу громадської приймальні по наданню безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення та громадським організаціям.

     В рамках приймальні працював один юрист та троє волонтерів-консультантів. Реєстрація звернень проводилася в журналі реєстрації. Загалом протягом 2011-2012 рр. до приймальні звернулося 481 особи, яким надано кваліфіковані коннсультації, оформлено 237 процесуальних документа.

     Тематика звернень по галузям права не є однорідною. Переважають питання по праву соціального забезпечення, в тому числі пенсійного законодавства, земельні питання (відмови у приватизації земельних ділянок). Багато звернень стосувалося недотримання вимог законодавства про розгляд справ у судах (розгляд справ без участі не повідомлених сторін, ненадання для ознайомлення матеріалів справи тощо), несвоєчасне або взагалі ненадання копій рішень судів, неналежне реагування на звернення громадян по всім органам влади.

     Звернення від громадських організацій стосувалися питань: реєстрації громадських організацій; порядку внесення змін до установчих документів; порядку державної реєстрації зміни адреси громадської організації; порядку набуття статусу неприбутковості; особливостей оподаткування громадських організацій; порядку оформлення протоколів загальних зборів; необхідності нової реєстрації громадських організацій як платників єдиного соціального внеску; порядку виключення членів зі складу громадської організації; можливих джерел залучення коштів для громадської організації, що не заборонені законом та ін.

    Крім того, у 2012 р. успішно реалізували проект "Проведення на Закарпатті та Волині просвітницько-інформаційних  заходів з привернення уваги до ситуації з біженцями та шукачами притулку", в партнерстві із ЗОО "Ужгородський прес-клуб" та Луцький прес-клуб за підтримки Посольства США в Україні.

    В рамках проекту було проведено два тренінги (25 червня 2012 р. в м. Ужгороді та 26 липня в м. Лууцьку відбулися тренінги для журналістів «Права біженців та шукачів притулку: практичні аспекти»), виїзні прес-тури у Пункти тимчасового розміщення біженців у м. Мукачево (5 липня 2012 р.) та с. Журавичі Волинської обл.(30 серпня 2012 р.)

Виїзні прес-тури проводилися для журналістів, які висвітлюють міграційну тематику, питання біженців та шукачів притулку. У заході взяли участь журналісти трьох ТБ, радіо, друкованих видань та он-лайн ЗМІ. Журналісти спілкувалися із адміністрацією закладу, мешканцями Пункту, ознайомилися з умовами, в яких вони проживають. Оскільки у Пункті відзначали День біженця, журналісти мали змогу більше дізнатися про ситуацію, в якій перебувають біженці, спостерігати за ними, записати інтерв’ю з дітьми та дорослими, зробити сюжети під час інтерактивних ігор з дітьми тощо.

    Також був проведений моніторинг рівня толерантного ставлення до біженців та шукачів притулку у Закарпатській області. 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації