вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Звіти

Освітньо-просвітницький напрям

В межах цього напряму здійснювалася промоція клінічної освіти та підтримка діяльності юридичної клініки „Альтернатива”, яка була створена в 2002 році згідно розпорядження ректора Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права (з 2004 року – Закарпатський державний університет).

Юридична клініка “Альтернатива” стала повноцінною базою для практичного навчання та проведення навчальної практики студентів старших курсів юридичного факультету Закарпатського державного університету.

Крім того, в рамках юридичної клініки здійснювалася правопросвітницька кампанія не тільки серед жителей м. Ужгород, а і Закарпатської області.

В 2011 -2012 рр. діяльність юридичної клініки „Альтернатива” підтримував Закарпатський державний університет.

В рамках Юридичної клініки діє спеціалізація – Юридична клініка у справах захисту прав біженців.

 Було продовжено видання просвітницьких буклетів, брошур та посібників.

 В межах цього напряму було розроблено та видано: буклет «Громадські організації – основа громадянського суспільства», буклет «Порядок створення громадської організації», буклет «Державна реєстрація громадських організацій», буклет «Право на мирні зібрання», буклет «Право на свободу асоціацій», буклет «Кращі світові практики громадського активізму (успішна мережа): Громадянська мережа „ОПОРА”», буклет «Кращі світові практики громадського активізму (успішні моніторингові кампанії)», буклет «Кращі світові практики громадського активізму (успішні адвокасі кампанії)».

Видано посібник «Кампанія адвокасі як інструмент демократичних перетворень». У посібнику висвітлюються поняття, значення та основні етапи кампанії адвокасі, розглядаються інструменти та методи адвокасі, в тому числі лобіювання, надаються зразки необхідних документів (інфрмаційного запиту, звернення, адміністративного позову). Видання є корисним для громадських активістів, ініціативних груп, громадських та інших організацій, які мають намір впливати на запровадження реформ шляхом проведення кампаній громадського представництва.

 

Видання буклетів та посібника стало можливим в рамках проекту "Підтримка громадських ініціатив на Закарпатті" за підтримки Фонду регіональної співпраці Чорного моря.

Видано також:

 1. «Звіт за результатами моніторингу доступності та безоплатності для дітей державної освіти у дошкільних закладах освіти міста Ужгорода», завдяки підтримці Фонду демократії Організації Об’єднаний Націй (UNDEF) та Творчому центру ТЦК.

2. Видано також правопросвітницьку наклейку: «А для Вашої дитини є місце в садочку?»

 

 3. Також було надруковано звіт в рамках проекту «Моніторинг поваги владою свободи громадян на мирні зібрання в Закарпатті».

4. Також було надруковано звіт за результатами моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності Ужгородської міської ради.

 

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації