вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розвиток місцевої демократії

Промоція «6 принципів доброго управління»

Факти:

Корупція це абсолютно руйнівне явище. Фатальні наслідки зловживань службовим становищем, кумівства, непотизму, хабарництва проявляють себе в аморальних суспільних звичаях, всеохоплюючій бідності, яка поглиблюється і стає все більш безнадійною. Зростають бар’єри для розвитку, від суспільної діяльності відходять люди найбільш активні і, водночас, чесні. Країни та суспільства, у яких корупція є поширеним явищем, не розвиваються, у найкращому випадку – їхній розвиток максимально сповільнений і не відповідає наявному потенціалу.

 

Переконання:

Життя вимагає сьогодні від місцевих органів влади в демократичних країнах формування управлінської системи, що відповідає потребам і запитам людей, а головним її пріоритетом є служіння народові. Діяльність органів місцевої влади має бути спрямована на прозорість процесів прийняття рішень, спрощення дозвільно-погоджувальних процедур, оптимізацію умов надання інформаційних, консультаційних та адміністративних послуг. Побудова етичного самоврядування не полягає у абстрактних розмірковуваннях про етику. Існує чітка система інструментів та дій, коли через поетапну реалізацію конкретних завдань, органи місцевої влади поступово створюють чітку структуру, що діє згідно з прозорими та зрозумілими етичними принципами і процедурами.

Наші дії:

 листопад 2007 року – травень 2008 року вперше в Закарпатті апробували впровадження основних завдань принципу прозорості за польською методикою «6 принципів доброго управління» у виконавчих органах Баранинської сільської ради. Було проведено дослідження з оцінки якості послуг, складено їх реєстр, укладено 25 описів карток послуг та зведено їх до Довідника державних послуг. Наразі із досвідом Баранинської сільської громади можна ознайомитись на офіційній веб-сторінці сільради http://www.baranynci.com.ua/.

 

 

червень-грудень 2008 року провадимо промоцію у містах Закарпаття та за сприяння наших партнерів з Асоціації міст та громад України, Фундації Розвитку Місцевої Демократії та Інституту Демократії ім. Пилипа Орлика за методикою «6 принципів доброго управління» апробується впровадження завдань принципів прозорості, нетерпимості до корупції та громадської співучасті у виконкомах міст Виноградів та Перечин.

 

Більше про «6 принципів доброго управління» на www.prozora.org та www.frdl.org.pl/lublin

 В 2009 році ми продовжили співпрацю з громадами Перечина та Виноградова, а також розпочали підготовку до кампанії в Ужгороді.

У міськвиконмі Перечина були запровадженні етичні стандарти роботи працівників, здійснено опис 25 муніципальних послуг у формі карток послуг та укладено суспільний договір

 

 

 

 

 

Місцеві громадські організації підписують разом із мером міста Суспільний договір про співпрацю та порозуміння. Цей документ слугуватиме дороговказом та основою для довгострокової програми співпраці мерії з громадськими організаціями.

 

 

 

 

 

У міськвиконкомі Виноградова запроваджуємо механізм довгострокового планування розвитком громади. По завершенні програми плануємо отримати стратегію розвитку міста до 2017 року та створити на базі міськвиконкому Центр стратегічного аналізу та прогнозу

 

 

 

 

 

Громадська рада м. Виноградів формулює бачення міста через 5 років

 

 

 

 

 

 

В 2010-2011 році ми провели моніторингову кампанію з визначення рівня прозорості, відкритості та підзвітності міськвиконкому Ужгорода. За підсумками якої було констатовано про значні труднощі громадян у доступі до інформації та започатковано публічну дискусію про необхідність запровадження засад доброго врядування в обласному центрі. До речі, практично одразу Ужгородська міська рада відкрила власну веб-сторінку www.umr.uzhgorod.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Було видано публікації з описом послуг міст Виноградів та Перечин із етичними кодексами службовців міськвиконкомі

 

 

 

 

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації