вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кампанія за майбутнє без тютюнопаління

Факти:

Більшість громадян України знає про небезпеку пасивного куріння, проте ступінь шкідливого впливу часто недооцінюється. Відповідно до опитування КМІС 2005 року, в той час як 77 % респондентів відповідали, що пасивне куріння є шкідливим, тільки 28 % із них погоджувались, що пасивне куріння може бути причиною хвороб та смерті. Люди також доволі скептично налаштовані щодо готовності влади здійснювати закони про звільнення від тютюнового диму.

 

Переконання:

Необхідність втручання громадськості викликана неефективністю ринкових механізмів та відсутністю чіткої законодавчої бази для вирішення проблеми, пов’язаної із пасивним куріння тютюнових виробів, високим рівнем їх вживання серед населення, необмеженого доступу до них дітей, значної шкоди населенню, що завдається їхньому здоров’ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.

 

Наші дії:

серпень 2007 року Карпатське агентство прав людини „ВЕСТЕД” стає учасником мереженої Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму України» (www.adic.org.ua/coalition).

січень-лютий 2008 року спільно із Фундацією Регіональних Ініціатив провели соціологічне опитування, яке показало прагнення молоді вирішити проблему пасивного куріння в м. Ужгород (55 % опитаних).

березень 2008 року спільно з Управлінням інновацій та сталого розвитку міськвиконкому Ужгородської міської ради розробили пакет документів та ініціювали процес ухвалення регуляторного акту „Про зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров'я населення на території м. Ужгорода” та цільової Програми зі зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров'я населення на території м. Ужгорода на 2008-2012 роки (посилання на старому сайті http://old.kaplvested.info/tabak.html але закинь через скрібдт).

травень 2008 року Ужгородська міська рада ухвалює рішення та цільову програму без значних поправок.

липень 2008 року організували семінар на тему: «Легальний наркотик»: Як журналісти, влада та громадськість можуть знизити рівень тютюнокуріння в Україні?» за участі таких експертів: Микола Поліщук – радник Президента України, голова Ради з питань охорони здоров’я при Президентові України; Костянтин Красовський – голова відділу з контролю над тютюном ВООЗ в Україні; Сергій Гончар – голова Всеукраїнської коаліції організацій за вільну від тютюнового диму Україну та Ганна Гопко – координатор Кампанії «Майбутнє без паління» в Україні.

В цей час провадимо моніторинг дотримання законодавства з контролю над тютюном та активно працюємо в Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму України».

В серпні 2009 року нам вдалось про лобіювати рішення Ужгородської міської ради про уповноваження посадових осіб управління муніципальної поліції складати адміністративні протоколи за порушення заборони куріння в громадських місцях.

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації