вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Громадська приймальня

В межах цього напряму було підтриману роботу громадської приймальні по наданню безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення та громадським організаціям.
В рамках приймальні працював один юрист та троє волонтерів-консультантів. Реєстрація звернень проводилася в журналі реєстрації. Загалом протягом 2012 року до приймальні звернулося 397 осіб, яким надано кваліфіковані коннсультації, оформлено 82 процесуальних документа.

 

Кількісний аналіз звернень громадян

Місяць року

Кількість наданих консультацій

1.

Січень

35

2.

Лютий

36

3.

Березень

34

4.

Квітень

35

5.

Травень

37

6.

Червень

39

7.

Липень

38

8.

Серпень

43

9.

Вересень

35

10.

Жовтень

33

11.

Листопад

12

12.

Грудень

20

 

Всього:

397

 

Кількість звернень громадян по категоріям справ

По галузям права:

Кількість наданих консультацій

Кількість оформлених документів

Цивільне право

84

14

Сімейне право

16

8

Господарське право

-

-

Трудове право

15

2

Житлове

30

1

Право соціального забезпечення

58

11

Адміністративне

73

27

Конституційне

18

-

Кримінальне

13

4

Земельне право

23

2

Інше

67

13

Всього:

397

82

 

Робота громадської приймальні забезпечувалася ресурсами нашої організаціями.

Реєстрація прийому громадян здійснювалась в електронному журналі реєстрації. 

Тематика звернень по галузям публічних правовідносин (надання державних послуг) не є однорідною. Превалюють звернення у зв'язку з порушенням трудового законодавства, земельні питання (відмови у приватизації та бюрократизм під час оформлення (нарахування, перерахунку) соціальної допомоги. Cудова тяганина, зловживання суддями місцевих судів, недотримання стадій процесу (незабезпечення технічного фіксування процесу, розгляд справ без участі не повідомлених сторін, ненадання для ознайомлення матеріалів справи, тощо), несвоєчасне або взагалі ненадання копій рішень судів, неналежне реагування на звернення громадян по всім органам влади.  У зв’язку із стартом вступної кампанії з’явились скарги від абітурієнтів на дії та рішення приймальних комісій УжНУ. Збільшилась частка скарг іноземців на міграційну службу.

Історії успіху

Протягом 2011 р. до нашої приймальні звернулося чимало пенсіонерів з питанням про стягнення їм недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги „дітям війни”. Консультанти громадської приймальні проінформували громадян про норми діючого законодавства, допомогли в оформлені позовних заяв про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги. Загалом, відомо про три рішення суду на користь пенсіонерів, якими зобов’язано Управління Пенсійного Фонду України в м.Ужгороді Закарпатської області нарахувати і виплатити на їх користь недоплачену  як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу.

Цікавим було звернення громадянки Т. з проханням вплинути в рамках закону на державного виконавця, який не вживає жодних заходів до виконання судового рішення. Сама громадянка 21.03.2009 року звернулася до суду з позовом про усунення перешкод в користуванні підвальним приміщенням. 08 травня 2011 року Ужгородський міськрайонний суд ухвалив рішення, яким зобов’язав відповідача знести влаштовані нею перегородки  в підвальному приміщенні будинку в місті Ужгороді.

На підставі зазначеного рішення громадянка Т. отримала виконавчого листа, який пред’явила для виконання до міського відділу державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції. Державний виконавець зазначеної виконавчої служби вииніс постанову про відкриття виконавчого провадження. До квітня 2012 року державним виконавцем вищевказане рішення Ужгородського міськрайонного суду не було виконано. Надана консультація та допомога в оформлені адміністративного позову на бездіяльність державного виконавця посприяли виконанню рішення суду.

До приймальні звернулась жителька с. Великі Геївці гр. К. з проханням допомогти у видачі свідоцтва про розірвання шлюбу. Гр. К. розлучилась з чоловіком у судовому порядку. Оригінал Свідоцтва про одруження був вилучений судом під час розгляду судової справи та підшитий до справи. Після отримання рішення суду про розірвання шлюбу вона звернулась до Великогеївської сільської ради з проханням зареєструвати розірвання шлюбу та видати їй Свідоцтво про розірвання шлюбу. Виконком Великогеївської сільської ради відмовив їй у видачі вищевказаного Свідоцтва на підставі рішення суду та вимагав оригінал Свідоцтва про одруження. Дії посадових осіб виконкому були протизаконними. Консультанти ознайомили гр. К. з Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні та надали Витяг даних Правил для представлення Великогеївській сільській раді. Гр. К. повідомила нашу приймальну в телефонному режимі, що вона представила Витяг вищезазначених Правил Великогеївській сільській раді і працівники сільради видали їй свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду про розірвання шлюбу.

До нашої приймальні звернувся гр. Ш. з проханням надати консультації по процесуальним строкам. Львівським апеляційним адміністративним судом повинна була розглядатись апеляційна скарга гр. Ш. на ухвалу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області  про закриття провадження у справі про визнання рішень Ужгородської міської ради недійсними. В апеляційній скарзі було зазначено прохання Ш. розглянути справу без його участі.

З квітня гр. Ш. так і не було надіслано рішення Львівського Апеляційного адміністративного суду прийняте по його апеляційній скарзі, чим грубо порушено процесуальні строки. Ш. надіслав клопотання про видачу йому судового рішення, однак жодної відповіді не отримав.

Консультанти приймальні оформили гр. Ш. звернення на ім”я Голови Львівського апеляційного адміністративного суду з проханням вжити відповідних заходів щодо надіслання копії рішення Львівського Апеляційного Адміністративного суду по справі. Завдяки нашій допомозі гр. Ш. отримав  вищевказане рішення суду.

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації