вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Депутати Ужгородської міськради не прозвітували про діяльність у 2020 році

Щороку депутати місцевих рад мають звітувати перед виборцями про свою діяльність за минулий рік: що зробили для виборчого округа, наскільки сумлінно відвідували сесії місцевої ради, брали участь в роботі постійних комісій, скільки проектів рішень подали тощо. Наскільки сумлінно ужгородські депутати ставляться до своїх обовязків? Які передвиборчі обіцянки встигають виконати за рік? Про це і не тільки – читайте далі.

Ніхто з депутатів міської ради за грудень 2020 року не подав звіту.

 

Ужгородська міська рада VIII скликання розпочала свої повноваження 08.12.2020 року, тому проведення звітів депутатів міської ради перед виборцями за грудень 2020 року та 2021 рік відбудеться у лютому 2022 році. Так рішили на неформальному зібранні депутати міської ради.

Слід зазначити, що перевагами звітів депутатів Ужгородської міської ради є у переважній частині випадків єдине джерело висвітлення звітів - офіційний веб-сайт міської ради, та здебільшого деталізований звіт, який відповідає вимогам закону “Про статус депутатів місцевих рад” в частині його наповнення.

Відзначимо, що з 11 депутатів Ужгородської міської ради VII скликання, яких було переобрано до міської ради VIІI скликання, тільки депутати Гомонай В.В., Горват М.В. та Мандич Ю.В. подали звіти за 2020 рік (включно до 30.11.2020 року).

Довідково: звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно (а можна й частіше), якщо цього забажають виборці. Місцева влада зобов’язана всіляко сприяти депутатам в організації зустрічей. Це може бути допомога щодо надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів тощо. Варто зазначити, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця.

Відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»  обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» виборців про роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту,  зауважень  і  пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення,  дані  депутатові у зв’язку з його діяльністю.

Моніторинг стану звітування депутатів місцевих рад на Закарпатті щорічно провадиться Всеукраїнською ініціативою "Активна громада" у партнерстві з Карпатською агенцію прав людини "Вестед".

Довідка. Захід здійснюється в рамках проєкту «Активна громада: право вибору», який реалізовується Всеукраїнською Ініціативою «Активна Громада» Інституту «Республіка» за підтримки Національного Демократичного Інституту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації