вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Амброзія: є проблема, є і рішення

 28 травня на базі Медіа-центру за сприяння управління освіти Ужгородської міської ради у рамках проекту «Реалізація адвокаційної кампанії «Стоп амброзія! у м. Ужгороді» було проведено круглий стіл «Амброзія: є проблема, є і рішення».
Участь взяли представники влади, екоактивісти, представники громадських організацій Зелений Варош , НАШ ХІД, ГО "Молодіжна рада м. Ужгород" Освітній центр "Інсайдер", ГО ФОРЗА, Екочубака та інші небайдужі громадяни. Модерували подію керівниці Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA "Альтернатива" Мария Менджул та Марія Симкович. Експертами обговорення стала Леся Лойко -керівниця Агенства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону "ФОРЗА" та Колесник Олег Борисович, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки УжНУ.

За результатами обговорення на круглому столі було визначено пріоритетні напрямки подальшої спільної діяльності в вирішенні даної проблеми, зокрема:

-              Боротися не тільки амброзією, а вирішувати проблему комплексно зокрема щодо всіх карантинних рослин.

-              Розробити програму для боротьби з карантинними рослинами на території міста та подати її на розгляд Ужгородської міської ради.

-              Для вирішення проблеми об’єднати зусилля всіх зацікавлених осіб: місцевої влади щодо контролю за карантинними  рослинами на землях комунальної власності; представників бізнесу, ОСББ, приватних осіб - щодо контролю на територіях, що є у їх власності чи користуванні.

-              Рекомендувати керівництву міста:

  • проводити комплекс заходів з виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ амброзії в місті, приведення в належний фітосанітарний та естетичний стан територій зелених зон міста;
  • покращити управління зеленими зонами посилити контроль за доглядом та належним утриманням містянами та представниками бізнесу земельних ділянок у приватній власності (чи оренді), винищенням на них карантинних рослин.
  • розробити соціальну просвітницьку кампанію для містян щодо шкідливості амброзії та необхідності з нею боротися з використанням соціальних біг-бордів  та інших каналів інформування населення.
  • проводити просвітницькі заходи та роз’яснювальну роботу в закладах освіти зокрема щодо розпізнавання амброзії та симптомів алергії, а також способів боротьби з нею.

Боротьба з амброзією – справа кожного. Тільки спільними зусиллями влади та громадськості можна покращити ситуацію з амброзією та іншими карантинними рослинами, відтак зберегти фізичне здоров’я та комфорт містян. 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації