вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Віртуальна візуалізація Параїмосу на Закарпатті

 

КАПЛ Вестед за підтримки Фонду EVZ (Фонд «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє») впроваджує проект «Віртуальна візуалізація Параїмосу на Закарпатті».

 Проект має на меті сприяти формуванню пам’яті про переслідування та дискримінацію ромів у Закарпатті під час окупаційного режиму під час Другої світової війни. Також метою проекту є поліпшення розуміння ромською і неромською молоддю трагедії Пораймосу для створення стійких толерантних міжетнічних відносин.

 

 В рамках реалізації Проекту планується досягнення наступних результатів:

 1. Створення та просування віртуального музею "Пораймос на Закарпатті" з 4 ключовими темами та відео-путівниками: «Закарпатська область між двома світовими війнами», «Роми перед Голокостом», «Пораймос у Закарпатті під час Другої світової війни», «Пам’ять і визнання Пораймоса на Закарпатті». Віртуальні виставки включатимуть зібране нами відеоінтерв’ю, публікації з газет, частини з книги «Живі говорять», матеріали Закарпатського історичного музею про дискримінацію ромів у період 1942-1943 рр.

 2. Створення віртуальної інтерактивної карти з 5 ключовими місцями переслідування ромів на Закарпатті та аудіогідами (ромською/українською та англійською мовами) для індивідуальних навчальних поїздок.

 3. 25 осіб ромського та неромського походження покращать своє розуміння трагедії Пораймоса на Закарпатті та стануть волонтерами для збору додаткових матеріалів для Віртуального музею.

Підготовлено за підтримки Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ)/ Developped with the support provided by the Foundation “Remembrance, Responsibility and Future”

Ця публікація не відображає офіційну позицію і думки Фонду EVZ. Автор(и) несуть відповідальність за зміст. This publication does not represent an expression of opinion by the Foundation EVZ. The author(s) bear(s) responsibility for the content.

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації