вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

«Укриття»

8 квітня у рамках дяльності Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA та реалізації адвокаційної кампанії за підтримки ГО "Докудейз" переглянули фільм «Укриття» української режисерки Анастасії Максимчук про історію зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за людяність. 
 Разом обговорили проблеми захисту тварин, волонтерства та поняття людяності в країні, де занадто часто ми, громадяни, змушені діяти замість уряду. 
  Гостями показу стали і керівниця кіноклубу «Феміда» Жовківської ЦП бібліотеки Катерина Кіх, глядачі з м. Тячева. А волонтерка організації із захисту тварин «Кожен має другий шанс» Юлія Павліковська дала експертну оцінку темам, піднятим у дискусії.
 Модерували показ координаторка учнівського врядування Марія Симкович та Марія Менджул. 
 Фільм викликав жваве обговорення. Зокрема, поговорили про ідею фільму та проблему захисту тварин у нашій країні. Як зазначає учениця ліцею «Лідер» Софія, фільм дуже здивував, оскільки дуже мало є людей, які турбуються про тварин.  Епізоди, коли чоловік допомагає тваринам, забирає їх до притулку, викликають сльози на очах. «Це дуже душевно і такі люди заслуговують на повагу», - зазначає дівчина.
 Пані Ріта з Тячева зазначила, що дуже пишається такими людьми, як головний герой – добрими в серці. Але їх має підтримувати держава. «Ми не позбудемося проблеми, поки нею не буде займатися держава. Вона, правда, зробила певний крок  - прийняття закону про відповідальність за знущання над тваринами. Але цього недостатньо. У Туреччині, наприклад, безпритульні собаки  - це частина культури. За них дбають. Єдиний вихід із ситуацїї – це стерилізація та відповідальність самих людей. Але є і хороша новина – у 2020 році Нідерланди офіційно стали першою країною без безпритульних собак. Можливо скоро і ми до цього дійдемо». 
 Важливою змістовою лінією є тема доґхантерів. Адже інший головний герой – Святогор має життєве кредо – вбивати тварин. Він отримує задоволення від отруєння собак. Волонтерка Юлія заначила, що такі особи - психічно хворі люди, а головний герой фільму, Святогор, є найвідомішим доґхантером і виграє більшість судів. «Це дуже прикро, адже це є величезною проблемою. На відміну від країн - сусідів, подібних людей не притягають до відповідальності. За дослідженнями науковців, 75 % людей, які жорстоко поводяться з тваринами, так само поводяться і з членами сім’ї. 70 % мучителів тварин скоїли мінімум один кримінальний злочин, 40% скоювали акт насильства над людьми. Тому питання доґхантерів – це дуже широка тема, яка веде за собою багато різних аспектів».
 Волонтерка також розповіла про форми роботи їхньої організації і зазначила, що кожен з нас може теж долучитися до доброї справи, допомогти організацїі з прибиранням, вигулюванням тваринок чи поповнити запаси їжі. Доброю справою буде навіть публікація та поширення інформації про загублених тваринок чи взяття їх на перетримку.
 Юля зазначила, що дуже вдячна за запрошення. «Приємно, що питання гуманності піднімаються та обговорюються з підлітками. Але тема є дуже широка, і проблема безпритульних тварин є тільки одною із багатьох важливих в контексті гуманності. Про права тварин потрібно говорити. Права слабких – справа сильних


 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації