вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Дискусії про захист пам'яток архітектури з молоддю

 Сьогодні у рамках проекту «Реалізація адвокаційної кампанії «Стоп амброзія! у м. Ужгороді» спільно з
Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA "Альтернатива"Учнівським самоврядуванням м.Ужгорода
та учнями шкіл міста, експертами ГО "КАПЛ "Вестед" переглянули та обговорили дуже актуальний фільм про збереження пам’яток архітектури «Колір фасаду синій» українського режисера Олексія Радинського.
Фільм розповідає про Флоріана Юр’єва – архітектора, який аби врятувати свій авторський архітектурний проект – київську «літаючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.
Обговорили з молоддю ряд важливих проблем.
Це питання важливості збереження пам’яток архітектури є актуальним і в нашому місті. Жваву дискусію викликали проблеми зміни епох, ролі особистостей в соціумі та моральних цінностей, які в наш час часто нівелюються. На зміну людям інтелектуалам прийшли інші діячі – люди з грошима, нові господарі життя, які змінюють все навколо на свій смак. На думку учнів, у сучасному житті багато питань вирішують саме гроші і кулуари.
«Слід враховувати думки і молодого покоління, і старшого. Важливо досягати компромісів», - вважає учениця Євгенія Козуб.
Дуже цікава символіка стрічки. Це картини, музика, вірші… «Пригнічений настрій, сумбурна і хаотична музика підкреслювала переживання архітектора», - вважає лідерка учнівського врядування «КОРЗО» Дарія Дрозда.
Загалом, фільм викликав жваву дискусію. Як зазначила психологиня НВК «Гармонія» Іванка Фешко, такі фільми дуже важливі, адже мотивують дітей до збереження того, що ще не втрачено в Ужгороді.


 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації