вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Стрічка «Понеділок п’ятниці» на Закарпатті викликала жваві дискусії

 Старт 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся символічно у понеділок з перегляду фільму «Понеділок п’ятниці» режисерки Іванни Прокопчук. Модерували показ та дискусії Марія Менджул та Марія Симкович

 

Показ відбувся у гібридному форматі і до нього долучилися різні освітні заклади із цілими класами. Було 78 підключень, серед яких близько десяти шкіл, що дозволило залучити до перегляду близько 300 учасників.

Спільно обговорили тему буденності життя багатьох родин нашої країни, в яких день змінює ніч, а понеділок швидко закінчується п’ятницею. І так по колу, рік за роком. Підлітки відмітили, що дуже часто ми всі не помічаємо як змінюються дні тижня, пори року, а відтак – біжить життя, яке і так є швидкоплинним.

Учасники відмітили, що дуже часто ми не виходимо із зони комфорту, звикаємо до тієї атмосфери, в якій народилися. Це, за словами учнів, більше стосується тих людей, які жили в радянський період. Вони і далі продовжують жити в таких умовах з радянським способом мислення.  

Підняли спільно і тему гаджеталізації, гендерних ролелей в сім’ї. Як висновок, фільм є закликом змінити своє ставлення до способу мислення та життя, спробувати радіти і любити себе, своїх рідних, виходити із зони комфорту та бути активним громадянином своєї країни.

 Організаторами фестивалю на Закарпатті є: ГО «Карпатська Агенція Прав Людини «Вестед», БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», управління освіти Ужгородської міської ради, ГО «Освітній центр «Інсайдер», юридичний факультет УжНУ, Юридична клініка УжНУ, учнівське самоврядування м. Ужгорода, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка.

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації