вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

15 листопада в Ужгороді стартував XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

18 листопада почалися покази у навчальних закладах, і в тому числі на юридичному факультеті УжНУ відбувся відкритий показ фільму «Обережно, провалля!». На перегляд стрічки, крім власне студентів, завітали й учні Ужгородської загальноосвітньої школи №19.

Захід розпочала координаторка фестивалю, доцентка юрфаку, заступниця директора Юридичної клініки УжНУ Марія Менджул, яка розповіла про цьогорічний фестиваль документального кіно.

Загалом містяни матимуть змогу переглянути декілька фільмів, серед яких «Обережно, провалля!», «Ти, ***, рота закрий. Какофонія Донбасу» (22.11; 13:30 юридичний факультет УжНУ, вул. Капітульна, 26 (ауд. 4). У період із 18 листопада до 3 грудня фільми також покажуть у школах обласного центру.

Крім того, з 10 грудня ужгородці також у рамках днів документального кіно можуть завітати на фотовиставку «Такі, як є: стоп булінг», яка відбудеться у «SMART POINT HUB».

Цьогоріч фестиваль охоплює актуальні для нашої країни теми: гаджетоманію, домашнє насильство, війна на Донбасі та цькування.

У якості експертів для обговорення було запрошено також керівника Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайла Давиденка та спеціаліста управління юстиції Владислава Товтина.

Пан Михайло наголосив присутнім, що кожен з них може при потребі (наявність сімейних проблем чи цькування у школі) звернутися до центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Представник юстиції Владислав Товтин зазначив: «Цього року якраз дуже актуальним у нас є питання булінгу.  У доступній формі намагатимемось розповісти школярам про всі тонкощі дитячого цькування: як з ним боротися, як поводитися, до кого звертатися тощо. Хочемо, щоб діти думали перед тим, як в агресивній формі поводитися з однолітками».

Відтак присутні переглянули фільм, запланований у рамках кінофестивалю. «Обережно, провалля!» – американське документальне кіно про трьох шкільних друзів із бідного американського містечка Рокфорд у штаті Іллінойс, США. Режисер змальовує актуальний портрет американського покоління, якому загрожує забуття. Тут йдеться і про алкоголь та заборонені речовини, і про домашнє насильство, і про швидкоплинність людського життя.

Після перегляду всі присутні мали змогу обговорити важливе питання протидії домашньому насильству та ролі гармонійних відносин у сім’ї для виховання дітей. 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації