вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Життя як танець душі

20 грудня 2018 року показом фільму Єнні Нюберґ «Сіева» завершився Docudays UA в Ужгороді.  Вперше організатори поєднали покази документального кіно із мистецтвом танцю, включивши до програми перегляду документальної стрічки виступ хореографічного колективу.

Підлітки та хореографами переглянули надзвичайно ніжну і водночас глибоко психологічну стрічку, у якій характери героїв переплетені з мовою тіла. Так як фільм показує поетичний різновид вуличного танцю, спробували поєднати психологію, право та хореографію.
Разом із танцюристами Ужгородської школи І-ІІІ ст. №19 "Flash girls» поміркували над тим, яким чином танець допомагає виразити невпевненість та мрії, розкрити власну сором’язливість і несміливість, подолати страхи.
Один із танців, який виконували дівчата на сцені, був у стилі contemporary dance, який також звертає увагу на внутрішні переживання танцівника, на його взаємодію з простором, часом.

Глядачі стали своєрідними читачами танцю. Кожен створив свою інтерпритацію поетичних рухів. Як читати внутрішній стан через рухи коли людина говорить до нас мовою тіла розповіла хореограф Людмила Федьо. 

«Герої фільму – ніби я. А стрічка – ніби про моє життя!», - висловилася одна із школярок.

«Дуже приємно була здивована тим, що учні настільки захоплені не тільки танцями, але і хореографією, як мистецтвом. Розуміють і розділяють на стилі танцювальне мистецтво», - ділиться враженнями керівник дитячого колективу Людмила Кряжева.

Обговорили і тему розкриття прав людини через танець, поняття рівності та ситуації, у яких опиняються підлітки, яких часто цькують у колективі. Висновком стало одноголосне: «Танцюйте!!! Розкривайте свою душу, пізнавайте свою особистість  у танці!»

Автор: Марія Симкович 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації