вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Фільм "Укриття" та дискусії із зоозахисниками

6 листопада з  фільмом Анастасії Максимчук  "Укриття" в учнівський міський Медіа-центр  завітав ХІV Мандрівний фестиваль документального кіно про права людей Docudays UA.  Так як проблема  невидимої війни за визначення поняття людяності актуальна, зокрема, і в нашому місті, то на перегляд було запрошено і  представників організації «Барбос» , котрі з великим задоволенням разом зі школярами,  представниками учнівського врядування міста, переглянули стрічку та обговорили проблему волонтерської роботи зоозахисників.

Модераторка  обговорення  Марія Симкович  разом з учнями проаналізувала те, як багато зоозахисники роблять для суспільства і яка роль держави щодо вирішення даної проблеми. Зокрема, учні відмітили, що окрім пропаганди захисту тварин, волонтери обмежують контакт із небезпечними собачками, створюють комфорт для жителів міста та борються із людською жорстокістю.

Вероніка Брудка та Світлана Балан поділилися своїми думками, які виникли після перегляду стрічки. Деякі епізоди для них були важкі для сприйняття, адже  дівчата щодня в притулку, доглядають та лікують тварин, знають кожну як свою дитину. Часто і вони, як і герої фільму «Укриття»,  вкладають всі свої сили і час у допомогу тваринам. Для них надзвичайно важким ударом є  дії доґхантерів.

У обговоренні взяв участь також і волонтер із Дармштадту (Німеччина) Мартін Ройтер, який зазначив, що необхідно залучати до подібної роботи і міжнародні організації. «Дуже сильне кіно про захисників тварин, яке було показане в рамках фестивалю Docudays UA. Кажуть, що індикатором рівня  розвитку суспільства в тому числі є і його ставлення до тварин. Фільм дав зрозуміти, що безпритульні собаки – не речі, а частина нашого соціума. Пізнавальною стала дискусія після перегляду стрічки з представниками ГО «Барбос», - зауважив волонтер.

Спільно учні прийшли до висновків:

  1.  у плані роботи волонтерського комітету передбачити благодійні акції, кошти від яких передати у притулок ГО «Барбос».
  2. створити дитяче відділення ГО «Барбос», яке буде займатися поширенням інформації, співпрацею з притулком.
  3. Звернутися до урядовців міста з петицією   - проханням фінансової підтримки для притулку та зверненням  більшої уваги безпритульним тваринам.

«Насамперед хочу зазначити, що приємно вражена рівнем освіченості та виховання учнів, їх зацікавленості у вирішенні проблем міста. Чи не вперше зіткнулася з такою увагою та щирим бажанням допомогти у підлітків. Дійсно цікаво було послухати, як вони працюють»,   - ділиться враженнями від зустрічі волонтерка ГО «Барбос»  Вероніка Брудка.

Матеріал: Медіа-центр учнівського врядування м. Ужгорода «КОРЗО».

Фото: Наталія Савко та Марія Симкович 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації