вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На Закарпатті стартував XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

23 жовтня на базі юридичного факультету УжНУ відбувся перший відкритий показ фільмів в рамках XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

Старт фестивалю дав фільм «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» режисера Аскольда Курова. На юридичний факультет завітали учні ужгородських лінгвістичної гімназії, ЗОШ № 2 та № 9., які спільно з студентами юрфаку дивилися та обговорювали фільм.

Привітав присутніх заступник декана юридичного факультету з виховної роботи Вадим Рошканюк. З вітальним словом до присутніх звернулася також одна з організаторок показу Марія Менджул, яка ознайомила загалом з історією та призначенням мандрівного кінофестивалю.

Відтак слово надали представнику Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайлу Давиденку, який повідав учням про найпоширеніші випадки порушення прав людини та установи, до яких слід звертатися при цьому. Головний спеціаліст головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Владислав Товтин розповів про проект «Я маю право», мета якого – донести до людей інформацію про їхні права.

Особливо розчулив епізод телефонної розмови політв’язня з донькою, коли дівчинка не могла стримати сліз. Представники російської феміди звинуватили режисера у підготовці терористичного акту й засудили до 20 років ув’язнення з відбуванням покарання у колонії суворого режиму та етапували до Сибіру.

 На завершення організатори закликали присутніх долучитися до акції та написати листа Олегу Сенцову. На жаль, ми іноді забуваємо про людей, які для своєї країни готові пожертвувати власним життям, але ж саме такі історії підносять патріотичний дух. Дякуємо Олегу та іншим відданим патріотам не нескореність духу!

 24 жовтня 2017 р. відкритий показ відбувся у Природничо-гуманітарному коледжі м. Ужгорода, де студенти переглянули фільм «Боротьба Джамали», у якому йдеться про життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми. В обговоренні взяли участь заступник директора Природничо-гуманітарного коледжу Галина Пащук та викладач Ірина Черевко.

 

Після перегляду кожного фільму присутні жваво обговорювали побачене, ділилися враження та дискутували.

 

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

 

Організатори

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Громадська організація «Південь»

Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

 

Партнери

Державне агентство України з питань кіно 

Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини 

 

Партнерами на Закарпатті є юридичний факультет УжНУ, управління освіти Ужгородської міської ради, ГО КАПЛ «Вестед», ГО «Інсайдер», Координаційна рада молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Закарпатській області.

 

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації