вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У жовтні стартує XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

У жовтні стартував XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України: Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Рівненської, Хмельницької, а також до АР Крим. Першим містом, де відбудуться покази, стане Запоріжжя.

 

 

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

В рамках Мандрівного фестивалю на Закарпатті студенти, учні шкіл та жителі краю зможуть побачити

-          23 жовтня 2017 р. фільм «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» (режисер Аскольд Куров), що присвячений історії судового процесу над українським режисером, незаконно ув’язненим у Росії. Відкритий показ відбудеться на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету о 13.30 (зал судових засідань, ауд.45, Капітульна 26, м. Ужгород).

-          24 жовтня 2017 р. відкритий показ у Природничо-гуманітарному коледжі м. Ужгорода (м. Ужгород, вул. Українська, 19., ауд. 301) о 13.30 з фільмом “Боротьба Джамали". У фільмі «Боротьба Джамали» шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми.

-          26 жовтня 2017 р. відкритий показ у Природничо-гуманітарному коледжі м. Ужгорода (м. Ужгород, вул. Українська, 19., ауд. 301) о 17.00 фільм «До скорого».

-          30 жовтня 2017 р. відкритий показ на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету (конференц-зал, вул. Заньковецька 89, б) «Війна химер» 13:30 -15:30.  «Війна химер» (режисерки Анастасія та Марія Старожицькі) – особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.

-          6, 7, 8, 9 листопада 2017 р. Показ фільмів для школярів у школах м. Ужгорода «Альфредо», «Живі й нескорені», «Укриття». «Домашні ігри», «Моя донька Нора», «Пеперові зірки», «У пошуках кращої долі».

-           6 листопада 2017 року відкритий показ у  Медіа – центрі учнівського  врядування міста Ужгорода фільму «Укриття / Refuge»  (Режисер: Анастасія Максимчук). Це  історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду. На показ для обговорення буде запрошено ужгородських зоозахисників - представників громадської організації “Барбос”.

Крім того, відбудуться правоосвітні заходи: тренінг для вчителів та учнів "Учнівське врядування та права дитини" (18-19 жовтня 2017 р.), тренером на яких буде відомий правозахисник Олександр Войтенко.  Також буде організовано екологічний майстер-клас «Лісова педагогіка: навчання в лісі про ліс».

Завершиться фестиваль на Закарпатті конкурсом творчих робіт "Права людини та екологія". Фінальні етапи Конкурсу проводитимуться у формі мандрівної виставки творчих робіт та фотографій.Відкриття мандрівної виставки «Права та екологія» відбудеться 17 листопада 2017 року на базі історико-культурного комплексу «Совине гніздо».

 

 

Партнерами фестивалю в областях України є 53 провідні молодіжні, громадські та правозахисні організації та 195 кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA www.traveling.docudays.org.ua.

 

Мета Мандрівного фестивалю

Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.  Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

 

Організатори

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Громадська організація «Південь»

Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

 

Партнери

Державне агентство України з питань кіно 

Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини 

 

Партнерами на Закарпатті є ГО КАПЛ «Вестед», юридичний факультет УжНУ, управління освіти Ужгородської міської ради,  ГО «Інсайдер», Координаційна рада молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Закарпатській області та інші.

 

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації