вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ужанська №85: боротьба ромського народу за свої права

Роми, які компактно проживають у таборах є малоосвіченою та найбіднішою верствою населення, а від так їх права порушуються найчастіше і у найбрутальніший спосіб.

Так, у м. Ужгороді ромські родини, які проживають у 32-во квартирному будинку за адресою вул. Ужанська, 85 не мають жодних правових документів, які засвідчують легальність їхнього перебування в займаних квартирах.

 

З 32-х родин, тільки одна родина має на руках договір найму жилого приміщення, однак ніхто не має і не може мати ордерів на вселення та укладених договорів найму із місцевим ЖРЕРом, оскільки заселення відбулося не на підставі рішення виконкому.
Легалізація майнових прав понад 300 ромів цього будинку можливі через ухвалення політичного рішення новобраною міською радою (виконкомом) про видачу ордерів та укладення договорів найму з подальшою приватизацією житла, або частково в судовому порядку через визнання права власності тих ромських родин, які зможуть довести факт добросовісного проживання у займаному житлі понад 10 років. Обидві можливості легалізації є, і їх зреалізувати можливо в рамках кампанії з поясненням ужгородцям чому так сталось, що понад 300 ромів зависли в повітрі без будь-яких елементарних прав на управління та розпорядження своїм майном.

Проект виконується Карпатським агентством прав людини «Вестед» у партнерстві із Закарпатським обласним ромським об’єднанням «Романі черхень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації