вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Студенти юрфаку разом із ужгородськими школярами провели правоосвітній захід у слідчому ізоляторі

Уже вкотре у рамках співпраці  кіноклубу документальних фільмів "Альтернатива" Docudays UA (керівник - доцент, к.ю.н. Менджул М.В.) студенти юридичного факультету, учасники Медіа-центру учнівського врядування м. Ужгорода відвідують неповнолітніх засуджених в слідчому ізоляторі.

Цього разу,7 вересня, разом із засудженими неповнолітніми подивилися та обговорили дві документальні стрічки.
У фільмі «Абетка» (режисер - Мадлі Ляене, Німеччина) розповідається про сімнадцятирічну дівчину Вене, яка прагне навчитись писати та читати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Під час обговорення цього фільму були підняті питання права на освіту та як його дотримуються в різних країнах. Присутні дізналися, що понад 20% дорослого населення у світі (близько 776 мільйонів дорослих людей, в основному жінок) не вміють писати і читати. Діти не можуть отримати освіту через воєнні конфлікти, природні катастрофи, надмірне використання дитячої праці, включаючи примус і викрадення, а також через заперечення дорослими права на освіту.

Наступний фільм режисерів Яака Кілмі та Андреса Майміка (Естонія) «Циркові гастролі» був надзвичайно цікавим.
Головним героєм є невтомний естонський бізнесмен, що живе у своєму власному омріяному цирковому світі. Він прагне заснувати в Естонії державну циркову компанію. Але проти жорстокого поводження з тваринами в його цирку виступають захисники тварин. Активісти скрізь їздять за трупою, влаштовують демонстрації та закликають людей бойкотувати цирк.
Під час спільної жвавої дискусії ми почули різні думки про те, добре це чи погано, що в цирку виступають дресировані тварини. Багато з нас вперше почуло, що в деяких країнах заборонено використовувати тварин у цирку. Вистави з тваринами зараз вилучені з циркових програм у багатьох країнах, зокрема в Австрії, Швеції, Фінляндії, Данії та ін. Також були підняті питання демократії та організації мирних зібрань. 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації